Zawód fryzjera damskiego nie jest tak skomplikowany, jak zawód kosmetyczki, która musi mierzyć się z indywidualnymi żądaniami swoich klientek. Zawód ten należy do szerokiej grupy usług zabiegowych. Każda z klientek ma własny pogląd na zabiegi upiększające i pielęgnacyjne, każda ma też nieco inny rodzaj skóry, który wymaga specjalnego podejścia w tym zakresie. Praca kosmetyczki, wbrew pozorom, nie ogranicza się tylko do zrobienia makijażu, który jest dosyć prostym zabiegiem, co mówi poradnik http://www.przytulmniemamo.pl/wykonywanie-makijazu-w-kilku-krokach-czy-jest-to-mozliwe/. W gestii kosmetyczki jest także szereg zabiegów, które wpływają w znacznym stopniu na naturalny wygląd kobiecej skóry, a czego nie można bagatelizować. Aby skóra mogła być z powodzeniem upiększona przez na przykład makijaż, musi zostać do niego najpierw odpowiednio przygotowana, o czym opowie ten artykuł.
Każda skóra jest inna?
Skóra, szczególnie kobieca, jest bardzo wrażliwa na sposób jej traktowania. W przeciwieństwie do skóry męskiej jest ona w wielu obszarach ciała cieńsza i delikatniejsza. Jak na ironię, obszary te są najbardziej narażone na podrażnienia, czy działanie kosmetyków. Jeżeli ktoś do pielęgnacji używa kosmetyków tanich i zawierających często substancje szkodliwe, długotrwale używane wpłyną na stan skóry. To bardzo ważne i należy na to zwracać uwagę podczas pielęgnacji i upiększaniu swojego ciała.
Jednakże skóra ma również swoje naturalne predyspozycje, które nie zawsze zgadzają się ze wszystkimi produktami kosmetycznymi. Skóra może więc być sucha, przetłuszczona albo też na tyle wrażliwa, że użycie kosmetyków zawierających więcej od innych substancji sztucznych wywoła podrażnienia i uczulenia. Dobra kosmetyczka, zanim podejmie się upiększania skóry, bierze ten fakt pod uwagę i dobiera kosmetyki dedykowane do jej rodzaju.
Przygotowanie skóry do makijażu
Dobra kosmetyczka, którą można znaleźć w Kielcach dzięki stronie https://www.moment.pl/kosmetyczka/kielce, przed przystąpieniem do wykonania zabiegu przygotowuje „podłoże”. Przygotowanie skóry to jej oczyszczenie i udrożnienie porów, a także jej odżywienie. Skóra kobiety jest cieńsza i delikatniejsza, a więc wymaga specyficznej opieki:
- oczyszczanie płytkich warstw za pomocą peelingu,
- warstwy głębsze skóry wymagają mezoterapii, która pobudzi skórę do regeneracji i udrożni pory,
- mając skórę niejako odnowioną, przychodzi pora na jej odżywienie i nawilżenie,
- na koniec aplikuje się kosmetyki, których zadaniem jest redukcja wydzielania sebum, albo w razie suchej skóry, pobudzenie jego naturalnego wydzielania.
Skóra tak przygotowana jest już w zasadzie gotowa do zabiegów upiększających, czyli do nałożenia makijażu, który zawiera mniejszą lub większą ilość sztucznych składników. Skóra wykazuje wówczas niewrażliwość albo znacznie osłabione reakcje na tego typu składniki. Warto w przerwach pomiędzy jednym a drugim makijażem nie zapomnieć o czasie na regenerację skóry poprzez maseczki nawilżające i odżywiające na noc, czy kremy regularnie stosowane.